Jak znaleźć dobrego stomatologa w Krakowie?

Dobry stomatolog to nie tylko fachowiec w swojej dziedzinie, który potrafi leczyć zęby, ale i osoba umiejąca stworzyć w gabinecie przyjazną, miłą atmosferę. Okazuje się więc, że znalezienie dobrego dentysty wcale nie jest zadaniem prostym. Zatem jak się zabrać za poszukiwania odpowiedniego specjalisty?

Dobry stomatolog w Krakowie – jak go znaleźć?

Przede wszystkim warto posiłkować się w tym przypadku opiniami ze strony innych pacjentów. O radę można poprosić rodzinę czy znajomych, którzy mają za sobą zakończone sukcesem leczenie stomatologiczne. W ten sposób można stworzyć sobie listę kilku specjalistów do sprawdzenia. Czasem od razu udaje się znaleźć dobrego stomatologa, któremu można w pełni zaufać.

Oczywiście opinii na temat lekarzy można szukać także w sieci. Obecnie jest całkiem sporo portali tematycznych, for dyskusyjnych czy mediów społecznościowych, gdzie takie informacje można znaleźć. Jednak w praktyce sposób ten czasami zawodzi, gdyż nie wszystkim opiniom można zaufać.

Czym się sugerować, wybierając dentystę?

Oczywiście opinie na temat stomatologa warto zweryfikować podczas pierwszej wizyty w danej placówce. Gabinet dentystyczny zawsze musi być czysty i zadbany, ale najważniejsze jest jego wyposażenie. Powinno być ono nowoczesne, sterylne i bezpieczne. Dobry stomatolog w Krakowie powinien być również łatwo dostępny telefoniczne czy mailowo. Wówczas można się z nim łatwo umówić na kolejną wizytę w wybranym terminie.

Spore znaczenie ma także zawsze to z jakim problemem aktualnie zmaga się pacjent. Jeśli leczenie dotyczyć ma np. małego dziecka, warto poszukać gabinetu z kącikiem zabaw czy stomatologa, który oferuje wizyty adaptacyjne. Z kolei jeśli wymagane jest leczenie ortodontyczne bądź protetyczne, trzeba poszukać specjalisty w tych dziedzinach.

Na koniec pozostaje jeszcze kwestia ceny. Na samym początku warto poszukać cenników dentystów działających w okolicy w internecie i odrzucić zarówno najtańszych, jak i najdroższych z nich. Z reguły jednak wyższa cena jest oznaką, że dany specjalista korzysta z nowoczesnego sprzętu, najwyższej jakości produktów itd.

Usługi medyczne na najwyższym poziomie

Dobrą praktyką jest sprawdzenie sposobu pracy danego lekarza. Stomatolog nie powinien nigdy pracować sam. Musi towarzyszyć mu asystentka stomatologiczna. Wówczas lekarz zajmuje się tylko leczeniem i może się w 100% skupić na wykonywanych czynnościach.

W praktyce najważniejsza często bywa pierwsza wizyta u dentysty. To podczas pierwszej wizyty odbywa się tzw. wywiad dotyczący ogólnego stanu zdrowia pacjenta i historii przeprowadzanych w przeszłości zabiegów. Później stomatolog może zaproponować plan leczenia i oszacować jego koszty. Specjalista powinien być w tym czasie skupiony tylko na swoim pacjencie. Niedopuszczalne są prywatne rozmowy z asystentką czy przez telefon.

Z drugiej strony należy też zdawać sobie sprawę z tego, że dobry stomatolog to dopiero połowa sukcesu w walce o zdrowe i piękne zęby. Trzeba bowiem o swoje uzębienie w odpowiedni sposób dbać, przede wszystkim regularnie je czyszcząc.

Partnerem atykułu jest Dento Centrum - klinika oferująca usługi w zakresie stomatolog kraków

Jak znaleźć dobrego stomatologa w Krakowie?