Jakie kulki gejszy będą najlepsze?

Prawdopodobnie już wiesz, że ćwiczenia mięśni Kegla polegają na odpowiednim ściskaniu i rozluźnianiu mięśni dna macicy. Ale czy kiedykolwiek używałeś mięśni gejszy, aby ćwiczenia były trudniejsze?

 Jakie kulki gejszy będą najlepsze?

Co to są kulki gejszy?

Kulki gejszy pomagają wzmocnić mięśnie dna macicy. Są używane od wieków. Czasami określa się je kulkami Kegla. Te małe, okrągłe obciążniki są wkładane do pochwy (tak jak tampon). Odpowiednie kule gejszy powodują, że mięśnie się kurczą.

Możesz zacząć od kilku minut ćwiczeń każdego dnia, a następnie stopniowo je wydłużać, gdy czujesz się już silniejsza. Nie przejmuj się, jeśli kulki Kegla łatwo wychodzą. Po prostu musisz rozluźnić ciało. Znajdź zestaw z łańcuszkiem, wtedy wyciągniesz je bez problemu.

Jakie są podstawowe zalety?

Wiele osób używa kulek gejszy, aby poprawić jakość życia seksualnego. Silniejsze mięśnie dna macicy mogą prowadzić  do intensywniejszego orgazmu.

Takie kulki pomogą również kobietom po porodzie. Sprawią, że mięśnie dna macicy staną się bardziej elastyczne.

Poprawiają kontrolę pęcherza. Istnieją różne przyczyny nietrzymania moczu. Bez względu na to, jaka jest przyczyna, warto zastosować kulki gejszy. Jeśli klasyczne ćwiczenia Kegla nie są skuteczne i chcesz uniknąć operacji, zapytaj lekarza, czy kulki mogą być pomocne.

Ile kulek można użyć?

Wyróżniamy dwa najpopularniejsze zestawy kulek gejszy. Pierwszy składa się z jednej kulki, a drugi z dwóch kulek połączonych specjalnym materiałem. Niektóre osoby zawsze wybierają dwie kulki. Inne uważają, że taki zestaw łatwiej się wysuwa. Początkujący mogą zacząć od jednej kulki gejszy.

Jaki rozmiar będzie odpowiedni?

Chociaż nie ma dużej różnicy, jeśli chodzi o rozmiar, istnieją pewne wskazówki, o których warto pamiętać. Początkujący powinni zacząć od mniejszych i lżejszych kulek. Są zdecydowanie łatwiejsze w użyciu. Po zdobyciu doświadczenia, możesz wybrać cięższy zestaw.

Jaka waga jest odpowiednia?

Zgodnie z ogólną zasadą, im cięższa kulka, tym większe powinnaś mieć doświadczenie. Osoby początkujące powinny wybrać lżejsze kulki gejszy. Zanim pójdziesz do sklepu lub wybierzesz je online, zwróć mały research. Waga może być podana w uncjach lub gramach. Dlatego czasami będą potrzebne pewne obliczenia.

Jaki materiał wybrać?

Kulki gejszy mogą być wykonane z różnych materiałów. Wybierając odpowiedni materiał, zwróć koniecznie uwagę na to, czy łatwo można go wyczyścić i czy jest wytrzymały. Szklane kulki łatwiej się wyślizgują. Będą też wymagały użycia większej siły mięśni w porównaniu do silikonowych modeli. Z kolei silikonowe kulki można łatwo wyczyścić i są bezpieczne. Unikaj porowatych materiałów, w których mogą się osadzać bakterie.

 Jakie kulki gejszy będą najlepsze?

Jaki jest Twój ulubiony kolor?

Wybierz teraz swój ulubiony kolor. Kulki dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Bardzo popularne są czarne, różowe i niebieskie.

Aby kulki gejszy były naprawdę przydatne, warto używać ich regularnie. Systematyczność jest tak samo ważna, jak każdy inny rodzaj treningu siłowego. Warto zastosować powyższe wskazówki i cieszyć się jeszcze lepszym życiem seksualnym.