Dlaczego warto korzystać z prywatnej opieki medycznej?

Każda osoba, która opłaca składki ZUS, ma możliwość korzystania z bezpłatnej opieki zdrowotnej. Mimo tego, coraz więcej pacjentów decyduje się zastąpić ją prywatną służbą zdrowia. Wynika to głównie z krótszego czasu oczekiwania na badania oraz wyższej jakości prywatnej opieki medycznej. Jakie są najważniejsze zalety prywatnej służby zdrowia?

Państwowa służba zdrowia w oczach Polaków

Według dokumentu CBOS „Opinie o funkcjonowaniu systemu opieki zdrowotnej a.d. 2014” aż 68% ankietowanych stwierdziło, że państwowa opieka zdrowotna w Polsce nie funkcjonuje w prawidłowy sposób. Aby uniknąć problemów i niedogodności związanych z korzystaniem z niej, coraz więcej pacjentów decyduje się powierzyć swoje zdrowie prywatnym placówkom medycznym.

Dlaczego warto korzystać z prywatnej opieki medycznej?

Korzystanie z prywatnej służby zdrowia posiada wiele zalet, których nie umniejsza fakt, że należy za nią dodatkowo zapłacić. Osoby troszczące się o swoje zdrowie doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ich dobre samopoczucie oraz bezpieczeństwo mają znacznie większą wartość niż pieniądze. Zdrowia nie jesteśmy w stanie kupić za żadne pieniądze, warto więc o nie dbać w najlepszy możliwy sposób. Taką możliwość daje prywatna służba zdrowia, która przyciąga coraz więcej świadomych pacjentów.

Dlaczego warto korzystać z prywatnej służby zdrowia? Krótszy czas oczekiwania

Każdy, kto choć raz musiał skorzystać ze specjalistycznego leczenia w ramach NFZ wie, że czas oczekiwania na diagnostykę oraz zabiegi jest bardzo długi. Państwowa służba zdrowia, ze względu na ograniczony budżet oraz ogromną liczbę pacjentów, nie jest bowiem w stanie zapewnić leczenia w krótkim terminie. Na niezbędne badania lub zabiegi pacjenci często muszą czekać nawet kilka lat!

To kuriozalne, gdyż to właśnie czas ma ogromne znaczenie dla prawidłowego zdiagnozowania wielu chorób oraz wdrożenia odpowiedniego leczenia. Na szczęście, problem długiego oczekiwania i kolejek nie dotyczy prywatnej opieki medycznej. Doskonale widać to na przykładzie większości prywatnych szpitali, w którym większość badań wykonywanych jest praktycznie od ręki. Pozwala to pacjentom lepiej zadbać o zdrowie, a lekarzom od razu wprowadzić odpowiednie leczenie, co daje znacznie większe szanse na pełne wyleczenie.

Zalety prywatnej służby zdrowia. Nowoczesne technologie i profesjonalna opieka medyczna

Kolejną zaletą prywatnej służby zdrowia, jest dostęp do najnowocześniejszych technologii. Medycyna z roku na rok robi ogromne postępy, za którymi nie nadąża jednak państwa opieka medyczna. Polskie szpitale w większości przypadków korzystają ze starego sprzętu, który uniemożliwia im wykonanie pełnej oraz miarodajnej diagnostyki oraz leczenia. Nowoczesnym sprzętem dysponują natomiast prywatne szpitale, które ogromną wagę przywiązują do bezpiecznego oraz najbardziej efektywnego leczenia swoich pacjentów.

O zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów w prywatnym szpitalu dbają najlepsi specjaliści, którzy decydują się na zatrudnienie w prywatnych placówkach medycznych nie tylko ze względu na pracę w lepszych warunkach, ale także z powodu znacznie wyższego wynagrodzenia. Wszystko to sprawia, że pacjenci korzystający z prywatnej służby zdrowia mogą lepiej zadbać o swoje zdrowie i życie. Zdrowie mamy tylko jedno, warto więc się o nie troszczyć w najlepszy dostępny sposób.

Partnerem artykułu jest szpital Dworska - więcej na Dworska.pl.