Jakie produkty redukują masę ciała?

Współcześnie wiele kobiet, ale także i mężczyzn zmaga się z nadmierną masą ciała. Podejmują różne zmagania, by zawalczyć o upragnioną sylwetkę, bardzo często nieskutecznie. Sami z bezradności nie wiedzą, co rzeczywiście może znaleźć się w ich diecie. Z czego zatem powinna się składać dieta, by przynosiła pozytywne efekty?

Umiar to podstawa

Zdarza się, że po wdrożeniu nowej diety nasza waga nadal nie ulega zmianie. Czasem może to wynikać z niewłaściwie zbilansowanej diety. By nastąpiła redukcja wagi należy dostarczać do organizmu mniej kalorii w porównaniu do tego, jak wyglądała nasza dieta wcześniej. Dostarczanie zbyt dużej ilości kalorii nawet tych zdrowych nie sprawi, że nasza waga diametralnie spadnie. Warto mieć to na uwadze. Tutaj trzeba zadbać o to, by dieta mniej kaloryczna dostarczała do organizmu wszystkich niezbędnych składników odżywczych i minerałów. Bardzo istotne jest wówczas systematyczne jedzenie. Najlepiej samodzielnie określić sobie pory, w których będzie się spożywało posiłki. Lepiej jeść mniej, ale częściej. Optymalna ilość to 5 posiłków dziennie, co 2-3 godziny.

Jakie produkty redukują masę ciała?

Dieta sprzyjająca odchudzaniu

W diecie osoby, chcącej zrzucić zbędne kalorie powinien pojawić się błonnik. Poprawi on trawienie, przyśpieszając przemianę materii. Błonnik występuje w płatkach owsianych, otrębach, suszonych śliwkach, siemieniu lnianym, jabłkach ze skórką, kiwi czy ananasie. By waga malała konieczne jest wyzbycie się wszelkich słodyczy. Spożywane do tej pory słodkości warto zamienić na zdrowe desery, oparte na miodzie, owocach. Dobrą alternatywę stanowią również wafle ryżowe. W diecie powinny wystąpić jedynie zdrowe tłuszcze. Najlepiej wyeliminować smalec oraz masło, a zastąpić je oliwą z oliwek, olejem kokosowym czy masłem klarowanym. Bardzo dobrze oddziałuje na organizm olej lniany, tłoczony na zimno. Z mięs najlepiej wybierać to najchudsze i przygotowywać je na parze. Z nabiału powinno się stawiać na ser kozi, jogurty kozie czy chude mleko. Od zawsze wiadomo, że owoce powinny znajdować się w diecie osoby, będącej na diecie, jednakże należy wyeliminować z niej banany i winogrono, które są najbardziej kalorycznymi owocami.