Algi morskie zastosowanie w kosmetykach

Jeśli chciałoby się opisać wszystkie wspaniałe właściwości algi dla skory to trudno byłoby to powiedzieć w ciągu jednego dnia. Ale przede wszystkim warto zacząć od tego, że takie algi daja doskonałe nawilżenie skórze. Wspominany był już kwas hialuronowy i jego wyjątkowa moc. A jak działać będą inne polisacharydy? Kwas alginowy działac będzie bardzo podobnie do tego jak działa kwas hialuronowy. Nie rozpuszcza się w wodzie, można ją przenosić. Cząsteczka kwasu alginowego jest jak mrówka, która na plecach może przenosić ciężar większy niż am masę. Nawilżające działanie będzie można odczuć, gdy będzie się nakładać maseczkę na twarz albo tez zastosuje się specjalne mydła z algami.

Agar pomaga tworzyć beztłuszczowe lekkie kremy w postaci żelu. To świetna propozycja na letnie dni. Twarz pod tym nie będzie się pocić a po nałożeniu skóra będzie sprawiała wrażenie idealnej gładkości. Taką konsystencję będzie mieć wiele dostępnych na rynku produktów. Cześc z nich będzie także wpływać na łagodzenie podrażnień. Algi morskie dzięki temu, że mają sporo polifenoli będą dziąłać tak jak antyoksydanty. Przejmują wolne rodniki i nie dopuszczają do starzenia się skóry. Uznaje się również, że polifenole mogą działać uspokajająco i przeciwzapalnie dla skóry. Dlatego będzie się nadawać do suchej skóry alergicznej oraz wrażliwej.

Takie morskie stworzenia będą sobie bardzo dobrze radzic z ochroną skóry przed wysychaniem. Dzieje się tak dlatego, że składniki wpływają na lipidy, które naturalnie występują w skórze. Będą wzmacniać barierę naskórka i chronią przed odwodnieniem. Tak jak było powiedziane algi uszczelniają i poprawiają naczynia krwionośne, dlatego będzie można je zastosować do skóry naczynkowej.

Algi morskie dodatkowo będą również pobudzać mikrokrążenie krwi oraz limfy w organizmie. Dlatego właśnie często proponowane są produkty antycellulitowe, które mają w składzie właśnie algi morskie. Oprócz tego odpowiednie nawilżenie skory może zmniejszać objawy związane z cellulitem wodnym. Warto tym tematem bliżej się zainteresować zwracając uwagę na wpisy, które odnoszą się już bezpośrednio właśnie do kwestii związanych z cellulitem i tym w jaki sposób skutecznie będzie można sobie z nim radzić.

Algi morskie zastosowanie w kosmetykach

ALGI NA TRĄDZIK

Warto także pamiętać, że algi nie są dobre wyłącznie na cerę sucha i wrażliwa. Związki siarki, które w algach się znajdują będą wpływać skutecznie na ograniczenie trądzikowych stanów zapalnych. Dzięki temu będzie można również usunąć trądzik w skuteczny sposób i dalej oczekiwać, że będą one również bardzo dobrze nawilżać suchą, wrażliwą skórę trądzikową.

Algi bardzo dobrze wpływają również na lipidy skóry. Mają one również zdolność do regulowania produkcji sebum w skórze, dlatego świetnie się sprawdzą w różnych sytuacjach. Algi, a wśród nich również chlorella sa w stanie skutecznie wpływać na przyspieszenie regeneracji naskórka. Można będzie więc stosować je między innymi do leczenia blizn potrądzikowych. Nie można zapominać, że algi mają także bardzo szerokie działanie antybakteryjne i wykazują działanie przeciwgrzybiczne, dlatego można oczekiwać, że będzie to bardzo dobrze wpływać na skórę, na której pojawia się trądzik.