Komfortowe rozwiązanie dla wrażliwych oczu

Poszukujesz szkieł kontaktowych, które nie tylko poprawią jakość widzenia ale także zadbają o nawilżenie oka? A może szukasz sposobu na pozbycie się tradycyjnych okularów korekcyjnych, które negatywnie wpływają na Twoje samopoczucie? Dużą popularnością w ostatnich czasach cieszą się dwutygodniowe hydrożelowe soczewki kontaktowe, które wykonane zostały ze specjalnych materiałów tak by zapewnić użytkownikowi wysoki komfort noszenia.

W jakim celu stosuje się dwutygodniowe soczewki?

Hydrożelowe soczewki kontaktowe podobnie jak tradycyjne szkła kontaktowe wpływać mają na poprawę jakości widzenia niwelując wadę wzroku. Jednak to co odróżnia je od popularnych kontaktów jest materiał z jakiego zostały wykonane. Jest to bowiem połączenie specjalnego silikonu i hydrożelu, właśnie dzięki temu noszenie soczewek marki takiej jak np. Acuvue Oasys jest niezwykle komfortowe, są one praktycznie nie wyczuwalne na oku. Dzięki hydrożelowej formule soczewki dbają o utrzymanie prawidłowego stopnia nawilżenia oraz natlenienia oka.
Dwutygodniowe hydrożelowe soczewki kontaktowe Acuvue Oasys powstały z myślą o wszystkich osobach, które chcą zastąpić tradycyjne nierzadko niewygodne i drażniące spojówkę szkła kontaktowego oraz okulary korekcyjne. Na ich zakup powinny zdecydować się także osoby zmagające się z problemem nadmiernie wysuszonego i podrażnionego czynnikami zewnętrznymi oka. Jeżeli pracujesz w klimatyzowanym pomieszczeni, pracujesz przed komputerem, regularnie uprawiasz sporty lub cierpisz z powodu nawracających alergii to koniecznie rozważ ich zakup.

Komfortowe rozwiązanie dla wrażliwych oczu

Prawidłowe użytkowanie dwutygodniowych hydrożelowych soczewek kontaktowych

Większość z dostępnych modeli dwutygodniowych soczewek kontaktowych można nosić aż na dwa sposoby! W trybie dziennym bądź w trybie ciągłym. Pierwszy z nich opiera się na zdejmowaniu soczewek każdego wieczora i umieszczeniu ich w pojemniku wypełnionym specjalnym płynem, który zadba o nawilżenie i higienę szkieł kontaktowych.
Jeżeli zdecydujesz się na noszenie soczewek hydrożelowych w trybie ciągłym, to soczewki chronić będą Twoje oczy nie tylko w ciągu dnia ale także i w nocy. W tym przypadku należy pamiętać o tym, by po tygodniu ciągłego noszenia, soczewki zastąpić nową parą szkieł.

Jaki jest koszt zakupu hydrożelowych soczewek? Gdzie można kupić je taniej?

Koszty związane z zakupem okularów to wydatek jednorazowy, posiadacze popularnych kontaktów nastawić muszą się na stosunkowo niewielką inwestycję, którą należy ponawiać co jakiś czas. W zależności od modelu i rodzaju hydrożelowych soczewek kontaktowych będzie to okres od kilku do kilkunastu tygodni. Wydatek związany z nabyciem soczewek kontaktowych waha się zazwyczaj w granicach 80-120 zł za komplet, czyli 6 sztuk, w przypadku soczewek dwutygodniowych.
Soczewki kontaktowe ze względu na bezpieczeństwo zaleca się kupować wyłącznie w renomowanych sklepach optycznych, zajmujących się sprzedażą szkieł, okularów, oprawek oraz innych akcesoriów.
Jeśli chcesz zaoszczędzić, to na zakupy wybierz się do jednego z wielu internetowych sklepów optycznych. Ceny w takich miejscach są o wiele niższe niż w sklepach stacjonarnych.