Dlaczego warto dbać o kondycję fizyczną?

Każdy powinien dbać o kondycję i zdrowie fizyczne. Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z licznych korzyści ćwiczeń fizycznych. Wiele osób decyduje się na regularną aktywność fizyczną dopiero wtedy, gdy pojawiają się pierwsze problemy zdrowotne.

Dlaczego warto dbać o kondycję fizyczną?

Spalanie nadmiaru tłuszczu

Regularne ćwiczenia pomogą spalić nadmiar tkanki tłuszczowej. Ułatwiają utrzymanie prawidłowej wagi. Istnieje wiele komplikacji zdrowotnych związanych z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej. Może zatkać tętnice i nadmiernie obciążać stawy. Nadwaga i otyłość mogą prowadzić do udaru mózgu i zawału serca.

Świetna sylwetka

Wiele osób z nadwagą i otyłością zauważa problem, ale nie chce się zmienić. Czasami widzą ładne ubrania, ale nie mogą znaleźć odpowiedniego rozmiaru. Dzięki ćwiczeniom fitness możesz mieć piękną, szczupłą i zgrabną sylwetkę, bez niepotrzebnego tłuszczu. Pozbędziesz się cellulitu. Będziesz mieć płaski, umięśniony brzuch. Połączenie treningu siłowego z cardio jest idealne do rzeźbienia mięśni i ujędrniania ciała.

Ćwiczenia poprawiają nastrój.

Badania dowiodły, że ćwiczenia poprawiają nastrój. Zmniejszają depresję, lęk i stres. Powodują zmiany w obszarach mózgu, które regulują stres i niepokój. Mogą zwiększyć wrażliwość mózgu na serotoninę i noradrenalinę, które łagodzą stany depresyjne. Dodatkowe ćwiczenia pobudzają produkcję endorfin, zwane hormonami szczęścia. Poprawiają samopoczucie i zmniejszają odczuwanie bólu. Co ciekawe, nie ma większego znaczenia, jak intensywny jest Twój trening.

Zdrowe mięśnie i kości

Ćwiczenia odgrywają istotną rolę w budowie i utrzymaniu zdrowych mięśni i kości. Trening siłowy może stymulować budowę mięśni. Warto wtedy pamiętać o odpowiednim spożyciu białka. Trening fizyczny pomaga uwolnić hormony, które wspomagają zdolność mięśni do wchłaniania aminokwasów. Ćwiczenia zwiększają gęstość kości i chronią przed osteoporozą w późniejszym wieku.

Zdrowy mózg i lepsza pamięć

Regularne ćwiczenia poprawiają funkcjonowanie mózgu, pamięć i myślenie. Wspomagają przepływ krwi i tlenu do mózgu. Mogą również stymulować produkcję hormonów, które zwiększają wzrost komórek mózgowych. Regularna aktywność fizyczna jest szczególnie ważna u osób starszych. Chronią przed chorobą Alzheimera.

Dlaczego warto dbać o kondycję fizyczną?

Jakie są zalety orbitreka magnetycznego?

Orbitrek jest podstawowym elementem wyposażenia siłowni. Zwykle znajduje się w strefie cardio na każdej siłowni i klubie fitness. Składa się z dwóch długich uchwytów i pedałów. Trening naśladuje wzorce ruchu doświadczane podczas chodzenia, biegania i wchodzenia po schodach. Zapewniają skuteczny trening całego ciała.

Ćwiczenia na orbitreku przyspieszają utratę tłuszczu. Nowoczesny orbitrek magnetyczny pozwala spalić większą liczbę kalorii niż stepper i rower treningowy. Jeśli chodzi o spalone kalorie, trening na eliptycznej maszynie jest porównywalny z bieżnią. Jednak do ćwiczeń wykorzystuje się większe grupy mięśni. Dokładna liczba spalanych kalorii jest uzależniona od kilku czynników, w tym wieku, płci i aktualnego poziomu sprawności fizycznej. Jest bezpieczny dla stawów.