Czym zajmuje się ginekologia plastyczna?

Ginekologia plastyczna nazywana także estetyczną ma na celu poprawę zdrowia oraz samopoczucia pacjentek w sferze intymnej. Współczesne kobiety dążą do osiągnięcia satysfakcji w niemal każdej dziedzinie życia, a rozwój medycyny pozwala im osiągać założone cele także w zakresie rozwiązywania problemów natury intymnej. Czym zajmuje się ginekologia plastyczna i jakie zabiegi oferuje współczesnym kobietom?

Ginekologia plastyczna i jej najważniejsze zadania

Ginekologia plastyczna jest dość nowym, ale bardzo prężnie rozwijającym się w ostatnich latach działem medycyny. Jego celem jest dbanie o zdrowie oraz atrakcyjność fizyczną w zakresie estetyki oraz prawidłowego funkcjonowania narządów płciowych. Z ginekologii estetycznej korzysta obecnie wiele świadomych kobiet, które pragną w bezpieczny i mało inwazyjny sposób poprawić swoje funkcjonowanie w sferze intymnej oraz poczuć się lepiej we własnym ciele. Ginekologia plastyczna jest odpowiedzią na potrzeby kobiet, które chcą odzyskać satysfakcję seksualną, poprawić swoje codzienne funkcjonowanie oraz przywrócić okolicom intymnym atrakcyjny wygląd.

Z oferty ginekologii plastycznej korzystają kobiety w każdym wieku, gdyż na każdym etapie życia może pojawić się problem, od którego rozwiązania zależeć może dobre samopoczucie oraz poczucie atrakcyjności pacjentki. W przypadku niektórych kobiet ginekologia estetyczna pozwala rozwiązać problem nieprawidłowego wykształcenia się narządów płciowych, który utrudnia im codzienne funkcjonowanie. Nowoczesne narzędzia pozwalają na skuteczne leczenie asymetrii i przerostu warg sromowych, wad w budowie błony dziewiczej oraz łechtaczki. Usługi z zakresu ginekologii plastycznej pozwalają także skutecznie leczyć powikłania po ciąży, np. wady w budowie narządów płciowych powstałe na skutek pęknięcia lub nacięcia krocza podczas porodu siłami natury.

Czym zajmuje się ginekologia plastyczna?

Dwie najpopularniejsze usługi z zakresu ginekologii plastycznej

Ginekologia plastyczna dysponuje wieloma metodami, które mają na celu poprawę zdrowia oraz samopoczucia pacjentek. Zabiegi można podzielić na małoinwazyjne oraz te, które wymagają interwencji doświadczonego chirurga oraz wiążą się z dłuższą rekonwalescencją. Każdy zabieg poprzedza wizyta konsultacyjna, podczas której lekarza zapoznaje się z oczekiwaniami pacjentki, przeprowadza badanie oraz proponuje jej zabiegi mające na celu zlikwidowanie problemu.

Jednym z najpopularniejszych zabiegów wchodzących w zakres ginekologii plastycznej jest Vaginal Narrower. Jego wykonanie pozwala na odmłodzenie mięśni kroczowych pacjentki oraz poprawę wyglądu okolic intymnych. Przeprowadza się go za pomocą specjalnych nici, które zmniejszają wejście do pochwy. Zabieg ten skierowany jest do kobiet, które utraciły zdolność z odczuwania satysfakcji seksualnej z powodu zbytniego rozluźnienia mięśni pochwy. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym oraz wymaga krótkiej rekonwalescencji.

Innym, bardzo popularnym w ostatnich latach zabiegiem, który oferuje ginekologia plastyczna jest laserowe leczenie nietrzymania moczu. Schorzenie to jest wynikiem zwiotczenia mięśni dna miednicy, które dotyka kobiety w różnymi wieku. Problemy z trzymaniem moczu są bardzo poważną dolegliwością, która negatywnie wpływa na samopoczucie psychiczne dotkniętych nim kobiet. Na szczęście, można je w bardzo prosty sposób rozwiązać poddając się skutecznemu i bezpiecznemu zabiegowi laserowemu, który daje szybkie i długotrwałe efekty.