Regularność pomiarów ciśnienia

Problemy ze zbyt wysokim lub niskim ciśnieniem krwi dotyczą wielu ludzi w różnym wieku, odpowiedzialne są za to uwarunkowania genetyczne oraz prowadzenie stresującego stylu życia. Dlatego niezwykle istotne jest regularne badanie ciśnienia, obecnie jest to możliwe w domowym zaciszu, ponieważ ciśnieniomierze są w dzisiejszych czasach powszechnie dostępne, można je nabyć w korzystnych cenach.

Najnowsze technologie wykorzystywane do pomiaru ciśnienia.

Jedną z marek ciśnieniomierzy, na którą warto postawić jest Geratherm, w których strukturze wykorzystano najbardziej nowoczesne automaty, ich obsługa nie jest skomplikowana, a sam sprzęt w sposób intuicyjny pozwala na przeprowadzenie wiarygodnego pomiaru. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki kontroli tego parametru możliwe jest wykrycie wystarczająco wcześnie nadciśnienia tętniczego i rozpoczęcie jak najbardziej skutecznego leczenia. Najbardziej optymalną wartością ciśnienia jest 120/80, natomiast jeżeli wartość ta wynosi 140/90 i więcej – wówczas pojawia się powód do niepokoju, gdyż jest to oznaka początków nadciśnienia tętniczego. Dokonując pomiaru ciśnienia u danej osoby wskazywana jest siła krwi napierającej na ściany tętnic, w związku z rozkurczową i skurczową pracą serca – na takie dwa rodzaje dzieli się właśnie ciśnienie. Najwyższa jego wartość wytwarza się podczas maksymalnego skurczu serca, natomiast wartość najniższą mierzy się w momencie rozkurczu serca – poszczególny pomiar może być zróżnicowany ze względu na porę dzienną i nocną. Dzięki wysokiej jakości aparatur do mierzenia ciśnienia wykrycie nieprawidłowości jest znacznie łatwiejsze, niż jeszcze kilkanaście lat temu, zaawansowana technologia umożliwiaj wcześniejsze podjęcie leczenia.

Regularność pomiarów ciśnienia

Zasady prawidłowego pomiaru ciśnienia krwi

ciśnienie krwi kalkulator został opracowany przez Światową Organizację Zdrowia, w skrócie WHO, zgodnie z nim określone wartości ciśnienia są podstawą do niepokoju o stan swojego zdrowia, tym samym coraz trudniejsze okazuje się normalne funkcjonowanie. Przed podjęciem pierwszej próby dokonania pomiaru należy zapoznać się z dokładną instrukcją urządzenia mierzącego ciśnienie, istotne jest również, by czynność była wykonywana możliwie o stałych porach. Na około 10-15 minut przed pomiarem zaleca się odpoczynek w wygodnej pozycji oraz rezygnacja z napojów pobudzających – przykładowo kawa, napoje energetyczne oraz spożywania posiłków wzbogaconych ostrymi przyprawami. Następnym uwarunkowaniem jest prawidłowe nałożenie i zapięcie mankietu oraz zachowanie właściwej, czyli wyprostowanej postawy – do dokonania pomiaru podaje się lewą rękę z uprzednio podwiniętym rękawem. Mankiet powinien zostać zapięty nad łokciem, zaciśnięty, ale optymalnie – zbyt mocne dociśnięcie nie jest korzystne dla prawidłowego pomiaru – może wywołać przekłamanie wyniku końcowego. W celu stwierdzenia ewentualnych nieprawidłowości należy przez jakiś czas prowadzić skrupulatne zapisywanie wyników w celu ewentualnego wychwycenia wzrostu ciśnienia krwi w określonych sytuacjach lub bez wyraźnego powodu.