Narty dla początkujących i zaawansowanych narciarzy

Wielkimi krokami zbliża się zima, a wraz z nią śnieg i sporty zimowe. Miłośnicy narciarstwa, którzy w tym roku planują aktywne spędzenie ferii zimowych na stoku powinni już teraz zacząć myśleć o wyborze i zakupie nart. Dostępny w sprzedaży sprzęt doskonale sprawdzi się zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy – wszystko zależy od ich wymagań oraz parametrów nart.

Narty dla początkujących narciarzy – jakie wybrać, aby czuć się bezpiecznie na stoku?

Początkujący narciarze powinni wybierać narty dostosowane do ich umiejętności. Nie dla nich jest jeszcze zaawansowany sprzęt, którego obsługa wymaga doświadczenia, wiedzy oraz długiego treningu. Najlepszym wyborem dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w jeździe na nartach będą miękkie modele, które łatwo jest wprowadzić w skręt oraz niewymagające użycia dużej siły podczas jazdy. Twardość nart powinna być dostosowana także do wagi użytkownika – im jest on cięższy, tym narty powinny być twardsze, aby nie uległy zbyt szybkiemu uszkodzeniu podczas użytkowania.

Ważnym kryterium wyboru nart dla osób początkujących jest także ich długość. Każde narty powinny być dostosowane do wzrostu użytkownika, a podczas ich dopasowywania warto przyjąć następującą zasadę – narty po ustawieniu w pionie powinny sięgać na brody lub maksymalnie do nosa użytkownika. Podczas wizyty w sklepie narciarskim lub przeglądania oferty internetowych sklepów oferujących akcesoria dla narciarzy warto sprawdzić także promień skrętu nart. Początkujący narciarze powinni skupić się głównie na nartach carvingowych, których promień skrętu mieści się w przedziale między 13 a 18 metrów. Takie narty będą posiadały dobrą skrętność, odpowiednią dla osób uczących się jazdy.

Narty dla początkujących i zaawansowanych narciarzy

Profesjonalne narty dla zaawansowanych narciarzy na przykładzie modelu Volkl Deacon 76

Zaawansowani narciarze, którzy czują się w pełni bezpiecznie na stoku oraz mają do perfekcji opanowaną jazdę na nartach mogą natomiast zdecydować się na zakup bardziej profesjonalnych modeli nart dających znacznie większe możliwości. Przykładem takiego sprzętu są narty Volkl Deacon 76 – następca modelu Code L. Jest to sprzęt wręcz stworzony do szybkiej jazdy, którego jakość wykonania oraz parametry docenią w szczególności narciarze kochający adrenalinę oraz szybkość pokonywania stoków. Narty Volkl Deacon 76 posiadają zmienny promień skrętu, co pozwala na wygodne i bezpieczne sterowanie nartami oraz kontrolowanie tempa jazdy.

Narty Volkl Deacon 76 wyposażone są w tłumik drgań 360°, który został opracowany w celu zmniejszenia drgań nart podczas jazdy. Cechę tę docenią w szczególności zaawansowani narciarze, którzy szczególnie upodobali sobie wymagające i nierówne trasy, na których generowane są wibracje nart znacznie zakłócające płynność jazdy. Tłumik drgań 360° niweluje to uciążliwe zjawisko sprawiając, że jazda staje się płynna, bardziej komfortowa oraz lepiej kontrolowana przez narciarza, co pozytywnie wpływa na jego poczucie bezpieczeństwa. Wszystko to sprawia, że narty volkl deacon 76 będą doskonałym wyborem dla doświadczonych i zaawansowanych narciarzy, którzy nade wszystko cenią sobie płynną i bezpieczną jazdę w najtrudniejszych warunkach.