Wykorzystywanie konopi w medycynie i kosmetyce

WYKORZYSTANIE KONOPI W LECZNICTWIE I MEDYCYNIE KIEDYŚ I TERAZ

Konopie były uprawiane wcześniej niż jakiekolwiek inne rośliny. Ludzie wykorzystywali je jako środek leczniczy, spożywczy czy włókienniczy  jak mówią źródła historyczne od tysięcy lat.Naukowcy uważają, że rośliny konopi pojawiły się po raz pierwszy 36 milionów lat temu, a pierwsze zapisy dotyczące używania konopi jako lekarstwa pochodzą ze starożytnych Chin, tam informacje o leczeniu konopiami były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Podania te mówiły o leczeniu ponad 100 różnych schorzeń właśnie konopiami.

W lecznictwie wykorzystujemy zarówno olej tłoczony z nasion konopi, jak również kwiaty konopi zawierające cenne kanabinoidy. Olej z  nasion znajduje zastosowanie w przemyśle dermo kosmetycznym jak i  farmaceutycznym  ze względu chociażby na zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy Omega 3 i Omega 6. Wspomnieć tu należy, że proporcja tych kwasów jest najlepsza spośród wszystkich olei dostępnych na rynku z punktu widzenia dietetyki.

Wykorzystywanie konopi w medycynie i kosmetyce

PREPARATY DERMO KOSMETYCZNE ZAWIERAJĄCE OLEJ KONOPNY - NA CZYM POLEGA ICH FENOMEN?

Preparaty dermo kosmetyczne czy dermatologiczne czyli preparaty ogólnie mówiąc do stosowania na skórę, w celach zarówno pielęgnacyjnych jak i celach leczniczych zawierające olej z nasion konopi to preparaty przede wszystkim o bardzo dobrym wchłanianiu transdermalnym. Przenikanie oleju konopnego przez naskórek do skóry właściwej jest dużo lepsze niż przenikanie innych podłoży stosowanych w dermo kosmetykach.

Olej konopny ma bardzo dobre powinowactwo do tkanki skórnej, co powoduje, że jest świetnym nośnikiem substancji czynnych zawartych w preparatach takich jak np.:  salicylany (stosowany salicylan metylu posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwświądowe) czy inne jak np. kapsaicyna (wyciąg z czerwonej papryki o właściwościach przeciw bólowych i rozgrzewających czy wiele innych. Przy tym olej z konopi doskonale nawilża, regeneruje i uelastycznia skórę. Stosowany bardzo często w połączeniu z substancjami aktywnymi preparatach na schorzenia kostno- stawowe, bóle reumatyczne jak i a może przede wszystkim w preparatach  dermatologicznych na problemy skórne alergie, łuszczyce, egzemy czy atopowe zapalenia skórne. 

Autor: MOLPHARMA - producent wysokiej jakości szamponu konopnego