Dlaczego należy leczyć braki w uzębieniu? Jakie metody mamy do wyboru?

Zdrowy i piękny uśmiech ma wpływ na jakość naszego życia, dlatego też tak ważne jest, aby w przypadku pojawienia się uszkodzeń lub braków w uzębieniu zgłosić się do gabinetu stomatologicznego. Nowoczesna stomatologia oferuje nam wiele nowoczesnych rozwiązań w zakresie leczenia protetycznego i implantologicznego. Warto wiec z nich korzystać.

Dlaczego należy zdecydować się na leczenie braków w uzębieniu?

Braki w uzębieniu mogą być powodem wielu problemów i to nie tylko tych związanych z wyglądem i samopoczuciem. Nawet pojedyncze ubytki mogą, bowiem prowadzić do problemów zdrowotnych takich jak np. powstanie zmian zwyrodnieniowych w stawach skroniowo- żuchwowych. Braki w uzębieniu mogą skutkować także zmianami rysów twarzy (jest to związane z zanikiem kości) oraz mogą być przyczyną trudności z przeżuwaniem, co z kolei powoduje rozwój problemów gastrycznych. Nie powinniśmy zapominać również o tym, że braki w uzębieniu przyczyniają się także do wad wymowy oraz do nachylenia zębów, które prowadzi do ich stłoczenia, a tak sytuacja sprzyja powstawaniu próchnicy. Jak więc widać uzupełnienie ubytków w uzębieniu jest niezwykle istotną kwestią, o którą powinna zadbać każda osoba borykająca się z tego typu problemem.

Protezy zębowe i implanty stomatologiczne – co warto wiedzieć na ten leczenia braków w uzębieniu?

Ubytki zębowe można odtworzyć za pomocą uzupełnień protetycznych. W zależności od naszych potrzeb i oczekiwań możemy zdecydować się na wykonanie protezy stałej lub ruchomej. Warto również wiedzieć, że w dzisiejszych czasach wiele osób chętnie decyduje się na tak zwane implanty stomatologiczne, które umożliwiają uzyskanie bardzo dobrego efektu estetycznego. Do popularnych rodzajów protez zębowych możemy zaliczyć protezy akrylowe oraz protezy szkieletowe. Protezy akrylowe to rozwiązanie wybierane ze względu na przystępną cenę i szybki czas realizacji. Jednak w porównaniu do nich protezy szkieletowe są wygodniejsze i bardziej stabilne. Są to protezy ruchome. Osoby, które wolałyby jednak skorzystać z stałych protez zębowych mogą zdecydować się na korony protetyczne, mosty, licówki lub wspomniane wcześniej implanty. Najbardziej funkcjonalnym i komfortowym rozwiązaniem są bez wątpienia implanty stomatologiczne. Założenie implantu polega na wszczepieniu w kość szczeki lub żuchwy tytanowej śruby, na której umieszcza się sztuczna koronę zęba. Implanty zębowe są trwale i bardzo komfortowe w użytkowaniu i co ważne wyglądem nie różnią się niczym od naturalnych zdrowych zębów.

Dlaczego należy leczyć braki w uzębieniu? Jakie metody mamy do wyboru?

Jeżeli interesują nas nowoczesne protezy zębowe kraków to warto zapoznać się z ofertą Centrum Stomatologii Estetycznej Indexmedica. Ta klinika stomatologiczna w swojej ofercie posiada protezy zębowe akrylowe, protezy zębowe szkieletowe oraz protezy stałe. Ponadto należy dodać, że do Indexmedica możemy zgłosić się także na wykonanie implantów dentystycznych. Co ważne firma ta swoim pacjentom zapewnia komputerowe planowanie leczenia implanto-protetycznego. Jakość usług stomatologicznych jest tu na naprawdę wysokim, światowym poziomie.