Kolejna edycja Biegu po Nowe Życie

Coraz więcej biegów w Polsce jest poświęcana różnej grupie chorych i niepełnosprawnych ludzi. Również ludzie po przeszczepieniach doczekali się swojego własnego biegu. Jest to Bieg po Nowe Życie rozgrywany w Wiśle. W 2019 roku będziemy mieli okazję obserwować zmagania po raz dziewiąty w tej miejscowości.

Nie tylko bieg

Sam bieg jest poprzedzony uroczystą galą w Hotelu Gołębiewski, na której są rozdawane nagrody "Drugiego Życia". Jest to bardzo ważna gala, na której oprócz rozdawania nagród za zasługi dla polskiej transplantologii, podsumowane są również osiągnięcia polskiej dziedziny transplantologii. Jako Polacy możemy z pewnością poszczycić się bardzo rozwiniętą tą dziedziną medycyny. W Europie jesteśmy w ścisłej czołówce państw pod względem ilości przeprowadzanych transplantacji w ciągu jednego roku.

Kolejna edycja Biegu po Nowe Życie

Sama gala stanowi również subtelne połączenie świata sztuki, kultury, muzyki oraz biznesu. Jest to zatem dobra okazja, aby spotkać się w gronie osób, które mają podobną historię jak nasza.

Bieg po Nowe Życie

Bieg odbywa się zawsze następnego dnia po gali. Właśnie wtedy na starcie nordic walkingowych zawodów stają osoby po przeszczepieniach, jak i znane osobistości ze świata sportu, kina czy biznesu. Nie ma znaczenia wynik. Najważniejsze jest zdrowe spędzenie czasu, które dla osób po transplantacjach jest rzeczą kluczową. Możliwość spotkania znanych osobistości jest również okazją, która może się już nie powtórzyć. Dlatego warto udać się do Wisły i razem z osobami po przeszczepieniach pokonać dystans Biegu po Nowe Życie.

Bieg po Nowe Życie to na szczęście nie tylko jednorazowa impreza. Sam bieg jest rozgrywany w Wiśle po raz 9. Przedtem pięciokrotnie odbył się w Warszawie. Jest to zatem jeden z najpopularniejszych biegów w Polsce w celach charytatywnych. Sama świadomość tego, że osoby chore i niepełnosprawne żyją wśród nas, powoduje, że coraz więcej organizatorów decyduje się na organizowanie takich uroczystości sportowych. Ruch jest bardzo ważnym elementem w życiu każdego człowieka.